2 ماسک جدید برای خانم ها mask

یک متخصص پوست و مو می‌گوید: «با ترکیب آرد جو دو سر، شکر و دانه قهوه، می‌توان یک نوع ماسک خانگی برای لایه‌برداری از پوست، تهیه کرد.»

دکتر پژمان مباشر می‌افزاید: «لایه‌برداری باعث جدا شدن سلول‌های مرده و در نتیجه، روشن‌تر شدن پوست می‌شود. ضمن اینکه می‌توان برای برطرف کردن التهاب پوست‌های آسیب‌دیده یا آفتاب‌سوخته هم از ماسک‌های حاوی خیار، شیر یا آب زردآلو کمک گرفت.»

عضو مرکز تحقیقات پوست و سلول‌های بنیادین دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره‌ای هم به طرز تهیه یک نوع ماسک‌ طبیعی برای افرادی با پوست‌های خشک داشت: «برای تهیه ماسک مخصوص پوست‌های خشک می‌توانید 4 قاشق چای‌خوری شیر خشک را با 2 قاشق غذاخوری آب ولرم و 2 قاشق غذاخوری عسل، باهم مخلوط کنید. سپس، این ترکیب را به‌دقت به هم بزنید تا خمیر یکنواختی به دست بیاید. حال این خمیر را به آرامی روی پوستتان بمالید.

حواستان باشد که این ماسک را دور چشم‌هایتان نزنید. حدود 10 دقیقه یک حوله گرم را روی صورت خود قرار دهید و نهایت، با همان حوله پوست صورتتان را به آهستگی، پاک و خشک کنید.»

دکتر مباشر، طرز تهیه ماسک لایه‌بردار صورت را هم این طور عنوان می‌کند: «پوره یک گوجه فرنگی رسیده را با یک قاشق چای‌خوری،‌ آبلیموی تازه و کمی آرد جوی دوسر، مخلوط کنید. این ترکیب را روی صورتتان بمالید و اجازه بدهید تا حدود20 دقیقه روی پوستتان باقی بماند. در نهایت، آن را با آب بشویید.»

 منبع : خرید vps

/ 0 نظر / 28 بازدید